Ayazağa Web Sitesi

Ayazağa Haberleri, Resimleri, İlanları

Sarıgül, Şişli Meslek Yüksek Okulu Hakkında Bilgi Verdi

“Hedefimiz, her öğrencimizi iş ve meslek sahibi yapmak”
Sami Altınkaya’nın hazırlayıp sunduğu “Çıkış Yolu” programına katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yeni açılan Şişli Meslek Yüksekokulu hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Şişli’de bugüne kadar sayılması mümkün olmayan hizmetler yaptıklarını ve geride birçok eser bıraktıklarını vurgulayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Meslek Yüksekokulu projesinin sıradan bir proje olmadığını ve Şişli Belediyesi olarak diplomalı işsizler ordusuna yeni neferler yetiştirmek istemediklerini vurgulayarak, “Bizim okulumuz farklı olacak. Bizim hedefimiz diploma değildir. Bizim okulumuzda hedef, her öğrenciyi iş ve meslek sahibi yapmaktır. Okulumuzda toplam dokuz tane bölüm var. Büro Yönetimi ve Yönetci Asistanlığı’ndan Çocuk Gelişimi’ne, Yaşlı Bakımı’ndan Moda Tasarımı’na kadar piyasa araştırması yaparak seçtiğimiz, istihdam olanağı yüksek alanlar mevcut” dedi.

Mustafa Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Moda Tasarımı bölümü açıyoruz. Neden? Çünkü tekstil ve moda merkezi Şişli’de. Başka bir örnek vereyim. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü açıyoruz. Türkiye’nin en büyük yönetim şirketlerinin merkezi Şişli’de Bir başka bölümümüz Yaşlı Bakımı, günümüzün ve geleceğin mesleği. Günümüzde yaş ortalaması giderek artıyor. Annelerimiz, babalarımız, ninelerimiz emekli ve evde bakıma ihtiyaçları var. İşte size yepyeni ve boş bir iş alanı. Tüm bölümlerimiz, bölgemizin istihdam yapısına uygun bölümlerdir. Bu bölümlerde eğitim gören öğrencilerimiz yarım gün okulda eğitimlerini gördükten sonra, bölgemizdeki saygın işyerlerinde yarım gün staj yaparak mesleklerini uygulamalı olarak öğrenme şansı elde edecekler. Bizim amacımız sadece meslek öğrenen değil, bilimsel düşünen, doğru karar verebilen, kendi toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan başarılı öğrenciler yetiştirmek”.

Şişli Meslek Yüksekokulu’nda bulunan bölümler: Moda Tasarımı, Bankacılık ve Sigortacılık, Yerel Yönetimler, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Mimari Restorasyon , Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Yaşlı Bakımı, Çocuk Gelişimi , Turizm ve Otel İşletmeciliği.

ŞİŞLİ BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Reklamlar

Ağustos 9, 2012 - Posted by | Genel Konular | , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s