Ayazağa Web Sitesi

Ayazağa Haberleri, Resimleri, İlanları

Şişli’de Viyana Haftası

Sarıgül, Viyana Belediye Başkanı ile bir araya geldi

Çeşitli  temaslarda bulunmak üzere Avusturya’nın başkenti Viyana’ya giden Şişli Belediye  Başkanı Mustafa Sarıgül, Viyana Belediye Başkanı Michael Haupl ile biraraya  geldi. Viyana Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede, Viyana ve Şişli  Belediyeleri arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ele  alındı.

Viyana  Belediyesi’nin daveti üzerine Avusturya’ya giden Şişli Belediye Başkanı  Sarıgül, beraberinde dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu ile  birlikte, Viyana Belediye Başkanı Michael Haupl ile biraraya geldi.  Sarıgül görüşmede başkan Haupl’u önümüzdeki aylarda Şişli’de  gerçekleşecek kültürel etkinliklere katılması için İstanbul’a davet etti. Viyana  Belediye Başkanı da daveti kabul ederek, Ekim ayında Nişantaşı’nda yapılacak  olan Viyana Haftası’nın açılışı için Şişli’ye geleceğini söyledi. Görüşme  öncesinde Sarıgül, Haupl’a bir plaket verdi, Haupl da  misafirlerine Türk kahvesi ikram etti.

Viyana Belediye  Başkanı Haupl, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, ziyaretinden dolayı  Sarıgül’e teşekkür ederek, “İki kent arasında kültürel ve sanatsan işbirliği  yapmaktan büyük mutluluk duyacağım. Alışverişin, modanın ve sanatın merkezi  olarak gördüğümüz Şişli Nişantaşı’nda bir Viyana Haftası düzenlenecek olması da  çok anlamlı. Ayrıca, Atıl Kutoğlu gibi, aynı zamanda Viyanalı olan saygın bir  modacının da bizimle birlikte olması gurur verici”dedi.

 

Şişli Belediye  Başkanı Mustafa Sarıgül de, İstanbul ve Viyana arasındaki ilişkileri geliştirmek  istediklerini belirterek, “Özellikle Viyana BelediyeBaşkanı Michael  Haupl’un  çevrecilik çalışmalarını takdirle izliyoruz. Kendisi  çevreye, sanata ve kültüre çok büyük önem veren bir belediye başkanı. Şişli ile  Viyana’yı bütünleştirmek isitiyoruz. Viyana’nın tarihi-kültürel dokusuyla  Şişli’nin dokusu birbirine çok  benziyor. Önümüzdeki aylarda  sanatçımız Atıl Kutoğlu’nun da katılımıyla Şişli’de bir moda festivali yapacağız  ve Viyana Belediye Başkanımız da bizimle birlikte olacak” dedi.

Şişli Belediyesi

Reklamlar

Temmuz 26, 2012 - Posted by | Etkinlik | , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s