Ayazağa Web Sitesi

Ayazağa Haberleri, Resimleri, İlanları

Farklı Dinlerin Temsilcileri, Ramazan'ın İlk Günü Şişli’de Buluştu

Şişli Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırı, Ramazan’ın ilk gününde ilçedeki değişik dinlerin temsilcilerini ağırladı.

Mecidiyeköy’de kurulan ve Ramazan boyunca her akşam üç bin kişinin orucunu açacağı iftar çadırının ilk gününde, Ermeni Patrik Vekili EpiskoposAram Ateşyan, Süryani-Katolik Cemaati lideri Yusuf Sağ, Süryani Kadim Vakfı Horepiskopos Hanna Aykurt, Süryani Kadım Vakfı Başkan Yardımcısı Kenan Gürdal, Rum c;emaati adına Joachim Billis, Şişli Müftüsü Ahmet Tüccar, Süryabelediyenin çadırında düzenlenen iftar yemeğinde biraraya geldiler. İftar yemeğinde ayrıca Şişli KaymakamıMehmet Öklü, Fransa Nantes Belediyesi Yerel Gündem 21 BaşkanıElisabeth Guist’hau, aynı belediyenin projeler müdürü Elisabeth Le Pemp, Berlin Eyaleti Uyum, Çalışma ve sosyal İşler Bakanı Dilek Kolat de hazır bulundu.

Soldan sağa: Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü, Süryani Kadim Vakfı Horepiskopos Hanna Aykurt, Ermeni Patrik Vekili Episkopos Aram Ateşyan, Şişli belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Süryani Katolik Cemaati lideri Yusuf Sağ, Şişli Müftüsü Ahmet Tüccar.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün öncülüğünde bir araya gelen semavi dinlerin temsilcileri, Ramazan ayının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dilediler. Mustafa Sarıgül, Ramazan ayının sevgi ve paylaşım ayı olduğunu belirterek; “İslam dini, barış ve hoşgörü dinidir. Barış dolu bir dünyada tüm insanlarla kardeşçe yaşamak dileğiyle, İslam aleminin Ramazan ayını sevgi ve dostluk temennileriyle kutluyorum”dedi.

 

Bir günde üç bin kişinin iftarını yapabileceği çadır aynı zamanda yüzlerce kişinin orucunu açmak için kumanyaların dağıtılacağı bir merkez olarak da hizmet verecek. Ayrıca Şişli Belediyesi her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerinde ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Yemek dağıtım sayısıyla birlikte erzak yardımı yapılan kişi sayısının toplam elli bini bulması amaçlanıyor.

sisli belediyesi

Reklamlar

Temmuz 21, 2012 - Posted by | Etkinlik | , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum »

  1. afiyet olsun başkanım….

    Yorum tarafından Kader | Temmuz 21, 2012


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s