Ayazağa Web Sitesi

Ayazağa Haberleri, Resimleri, İlanları

Şişli Belediyesi Ramazan'ı Ayazağa ve Mecidiyeköy'de ki İftarlarıyla Karşılıyor

Ramazan dolayısıyla çeşitli etkinliklere sahne olacak Şişli’de bu yıl da sokak iftarları düzenlenecek.

Şişli Belediyesi, Ramazan ayının kardeşliği ve paylaşmayı artıran ikliminden faydalanmak ve bu sayede vatandaşları bir araya getirmek amacıyla her akşam 5 ayrı mahallede “sokak iftarları” düzenleyecek. Şişli’nin her akşam farklı bir mahallede düzenleyeceği sokak iftarları sayesinde, yaklaşık 2 bin 500 kişi mahalle sakinleri ve komşularıyla bir araya gelerek iftarlarını açma olanağı bulacak.

Mecidiyeköy ve Ayazağa’da kurulacak olan iftar çadırları, Ramazan ayı boyunca binlerce vatandaşı ağırlayacak. 3 ayrı noktasında kurulacak iftar çadırlarında toplam 5 bin kişi ağırlanacak. İftar masraflarını her gün bir işadamı ya da bölgedeki hayırsever yurttaşlar karşılayacak.

Bir günde 5 bin kişinin iftarını yapabileceği çadırlar, yüzlerce kişinin orucunu açmak için kumanyaların dağıtıldığı bir merkez olarak da hizmet verecek.

Şişli Belediyesi her akşam ilçenin ekonomik düzeyi düşük mahallelerine ve okul yurtlarına kumanya ve erzak yardımında da bulunacak. Ramazan ayı boyunca yapılacak yemek dağıtımı ve erzak yardımı ile toplam 50 bin kişiye ulaşılması amaçlanıyor.

Mustafa Sarıgül de belirli günlerde ilçedeki mahallelerde Şişlili yurttaşların evlerine konuk olarak iftar vaktini vatandaşlarla geçirecek.

Mecidiyeköy’e kurulacak olan Şişli Belediyesi İftar Çadırı, her gün fasıl eşliğinde ünlü sanatçıları da ağırlayacak.

 

 

Reklamlar

Temmuz 17, 2012 - Posted by | Etkinlik | , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s