Ayazağa Web Sitesi

Ayazağa Haberleri, Resimleri, İlanları

Ağaoğlu : Ayazağa benim olacak dedim oldu

Ayazağa’daki Emlak GYO’nun arazisinin ihalesinde ikinci perde açıldı

Emlak GYO’nun Ayazağa’daki arazisini 1.2 milyar liralık teklifle alan Yeşil İnşaat-Metal Yapı liderliğindeki konsorsiyumun çekilmesiyle başlayan süreçte son noktayı 1.1 milyarla ikinci en yüksek teklifi veren Ağaoğlu Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu koydu. Ağaoğlu, Emlak Konut GYO’nun araziyle ilgili resmi teklif yazısının dün kendilerine ulaştığını belirterek, “Teklifi kabul edeceğiz” dedi. Önlerinde 10 günlük bir süre olduğunu belirten Ağaoğlu “Bayramdan sonra ya da daha erken olabilir, teklifi kabul ettiğimize dair yazımızı Emlak GYO’ya göndereceğiz” dedi. Araziyle ilgili teklifin gelmesinin ardından projeyle ilgili çalışmaların başladığını söyleyen Ağaoğlu “Buraya İstanbul’u dünya kenti yapacak, vizyonuna vizyon katacak bir proje hazırlıyoruz. Miks bir proje olacak” diye konuştu.

FİNANSMAN SIKINTIMIZ YOK

Projede rezidanstan konuta, otelden alışveriş merkezine kadar her detayın olacağını belirten Ağaoğlu “Bugüne kadar yapılmamış bir çalışma gerçekleştirilecek” dedi. Ağaoğlu, konsorsiyumun çekilme nedeni olan plan tadilat davasının ise kendilerini etkilemeyeceğini belirterek “Diğer grup finansman sıkıntısı çekmiş olabilir. Bizim finansman sıkıntımız yok” diye konuştu.

İhalede 3. teklif Eser’in

İhalede üçüncü en iyi teklifi Eser Taahhüt ve Eser Üst Yapı şirketi vermişti. Ağaoğlu’yla anlaşma olmazsa, Emlak GYO, bu kez 3 milyon 50 bin lira hasılat payı öneren Eser Yapı’yla masaya oturulacak.

Projeden 3.2 milyar lira ciro bekleniyor

İhaleden çekilen konsorsiyum Emlak Konut’un Ayazağa’daki 240 dönümlük arazi için 3.2 milyar lira ciro ve 1.2 milyar TL arsa payı teklifi vermişti. Emlak GYO’dan ek süre isteyen bu talebin olumsuz cevaplanması üzerine ön peşinatı ödemeyen konsorsiyumundan Yeşil İnşaat Başkanı Engin Yeşil, gazetelere yaptığı açıklamada “Arazi üzerinde imar değişikliği yapılır ve metrekare miktarı düşerse, öngördüğümüz kadar ciro elde edemeyiz. Arsa payı olarak da 1.2 milyon lira Emlak Konut GYO’ya ödemek zorundayız. Beklediğimiz ciroyu yapamazsak, bu kadar taahhütün altında kalırız” demişti.

kaynak:http://www.ihlassondakika.com/haberdetay2.php?id=327712

Ağustos 7, 2011 - Posted by | Genel Konular | , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum »

  1. adam yapıor işini, ayazağa çok büyuk bır yer olacak…..

    Yorum tarafından deniz_a | Aralık 24, 2011


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s